Od siedmiu lat brytyjska firma KAC Communication organizuje bardzo ważną konferencję dla osób zaangażowanych w harm reducction. Wszystkie edycje do tej pory zostały przeprowadzone w warszawskim hotelu Marriott. W tym roku Global Forum on Nicotine po raz pierwszy odbędzie się online.

Pandemia COVID-19 paraliżuje wszystkie zaplanowane w tym roku konferencje praktycznie na całym świecie, dlatego organizatorzy GFN20 również zostali zmuszeni do zmiany formuły nadchodzącej edycji. Tegoroczne forum odbędzie się 11 i 12 czerwca online na stronie gfn.net.co.
GFN20 to idealny moment na zapoznanie się z dotychczasowymi osiągnięciami nauki w dziedzinie redukcji szkodliwości wpływu nikotyny na organizm człowieka.
Jak co roku naukowcy, analitycy, eksperci, producenci oraz dystrybutorzy związani z rynkiem alternatywnych produktów nikotynowych, przedstawią swoje badania, opinie oraz stanowiska w odniesieniu do bieżących problemów na świecie. GFN to przede wszystkim bardzo ważna dyskusja na temat zagrożeń, które niesie za sobą brak rozwoju badań nad nikotyną i skutkami jej zażywania. Każda edycja GFN to również uhonorowanie naukowej pracy profesora Michaela Russella, który jako pierwszy poświęcił się badaniom nad szkodliwością tytoniu, dając w ten sposób podwaliny pod współczesne badania z obszaru harm reducction. W ramach GFN odbywa się również gala wręczenia nagrody imienia Michaela Russella, dla najbardziej zasłużonych naukowców, którzy znacząco przyczynili się do rozwoju wiedzy o nikotynie. Tegoroczna edycja zdecydowanie będzie inna niż wszystkie, ale organizatorzy zapewniają, że większość wystąpień została już potwierdzona i zaplanowana tak, żeby uwzględnić nawet tradycyjną przerwę na kawę.

Pełen program tegorocznej edycji z dokładną rozpiską wszystkich wystąpień znajduje się na stronie gfn.net.co