Miesiąc temu pisaliśmy o naszej pierwszej konferencji prasowej zorganizowanej w Centrum Prasowym PAP w Warszawie. Podczas spotkania z dziennikarzami zostały omówione bieżące krajowe problemy branży vape między innymi na podstawie włoskich doświadczeń po drastycznych wzrostach akcyzy.

Jednym z gości specjalnych w roli eksperta była Dr Costanza Nicolosi z Anti-smoking league- organizacji walczącej z nałogiem tytoniowym. Włochy od dłuższego czasu borykają się ze skutkami drastycznego wzrostu akcyzy, co w efekcie przyczyniło się do rozwoju czarnego rynku i nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Ekspertka tłumaczyła, jaka jest zależność pomiędzy ograniczaniem palenia tytoniu a podwyżką akcyzy na wszystkie wyroby nikotynowe w tym e-papierosy na podstawie włoskiego rynku.

Przetłumaczona wypowiedź Pani Dr Costanza Nicolosi odnośnie ogromnych problemów we Włoszech po wprowadzeniu drastycznych podwyżek akcyzy na wyroby e-papierosowe 7:35 min. Ponadto podejmuje temat "szarej strefy" 10:46 min. W 13:04 min. Pani Dr Costanza Nicolosi przedstawia działania dwóch instytucji tj: "LIAF" (Włoska Liga Antytytoniowa) oraz "CoEHAR" (Centrum Badań nad Ograniczeniem Szkodliwości Palenia) w dalszej części swojej wypowiedzi wyjaśnia, dlaczego elektroniczne papierosy są alternatywą dla tytoniu.

Dalszy ciąg wypowiedzi Pani Dr Costanzy Nicolosi

Pytanie dziennikarza o oznakowanie produktów objętych akcyzą we Włoszech i odpowiedź
Pani Dr Costanza Nicolosi 11:56 min


Dalsza wypowiedź Pani Dr Costanzy oraz jej odpowiedź na pytanie "o źródło produktów dostarczanych na czarny rynek" 00:56 min

Powrót Powrót

Dane kontaktowe

STOWARZYSZENIE VAPING
ASSOCIATION POLSKA (VAP)

Lokalizacja

ul. Przemysłowa 25, 32-083 Balice
REGON: 383609885, NIP: 5130260937,
KRS: 0000789438