Po płynach do dezynfekcji przyszła kolej na przekazanie szybkich testów do diagnostyki przesiewowej. Stowarzyszenie Vaping Association Polska przekazało tysiąc szybkich testów na koronawirusa dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

"Przedsiębiorcy skupieni w Stowarzyszeniu Vaping Association Polska są zgodni co do tego że należy wspomagać polską służbę zdrowia, dlatego też przekazaliśmy już płyny do dezynfekcji dla szpitali, a dzisiaj na ręce pana dyrektora Bartosza Stemplewskiego przekazujemy tysiąc sztuk testów na koronawirusa, które wspomogą codzienną pracę kieleckiego szpitala" - mówi Przemysław Jaskóła, rzecznik Stowarzyszenia Vaping Association Polska

Przekazane testy, pozwalają w szybki sposób wykryć obecność przeciwciał.
"...Dzięki temu będziemy mogli w ciągu kilku minut zrobić test na przeciwciała, który pokaże czy ktoś jest w trakcie choroby czy te chorobę już przebył. Czegoś takiego jeszcze w naszym szpitalu ani w województwie nie było, tak że po świętach ruszamy z testowaniem – mówił Bartosz Stemplewski – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Na zdjęciu od lewej Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Bartosz Stemplewski oraz Przedstawiciele Stowarzyszenia Vaping Association Polska.

Artykuł na portalu echodnia.eu - relacja video
Artykuł na portalu portalspozywczy.pl