Jesień to idealna pora na rzucenie palenia, przynajmniej w Wielkiej Brytanii, gdzie co roku od 9 lat przez 28 dni w październiku odbywa się wielka kampania społeczna współfinansowana przez Public Health England mająca na celu walkę z nałogiem tytoniowym.

Wydawać by się mogło, że tego typu działania podejmowane są przez większość rozwiniętych państw, którym zależy na zdrowiu publicznym, jednak tylko Wielka Brytania może pochwalić się tak wysoką skutecznością swoich działań.
Akcja Stoptober pomogła milionom palaczy zerwać z nałogiem, między innymi dzięki e-papierosom, które zostały uznane za realną i bezpieczną metodę w walce z nałogiem tytoniowym.
Wysoka skuteczność kampanii spowodowana jest między innymi umiejętnym docieraniem do świadomości uzależnionych osób. Obliczono, że jeżeli nałogowy palacz wytrzyma 28 dni bez papierosa to zwiększa aż o 5 razy swoje szanse na pozbycie się nałogu na dobre.

E-papierosy od paru lat są stałym i skutecznym narzędziem służącym Brytyjczykom w walce z paleniem. Organizacja stoptober mówi „Używanie e-papierosów wzrosło w ostatnich latach i stało się najpopularniejszą metodą w rzucaniu palenia w Anglii. Ponad połowie obecnym użytkownikom udało się całkowicie rzucić palenie i szacuje się, że e papierosy przyniosły co najmniej 18 000 nowych byłych palaczy w jeden rok na terenie całej Anglii”

Artykuł na portalu ecigclick.co.uk