Zbawienny wpływ e-papierosów na poprawę zdrowia nałogowych palaczy tytoniu był już kilkukrotnie potwierdzony przez badaczy i naukowców. Tym razem dzięki pewnej firmie z Wielkiej Brytanii, poprawi się również stan środowiska.

Firma SMOKO podjęła próbę ratowania lasów deszczowych w Amazonii poprzez redukcję swojego śladu węglowego. W tym celu przedsiębiorstwo nawiązało współpracę z firmą Ecologi, aby wdrożyć projekt budowy paneli słonecznych w Indiach i farm wiatrowych w Turcji.
SMOKO ma już na swym koncie posadzenie ponad 10 000 drzew namorzynowych na Madagaskarze co spowodowało poprawę ekosystemu w tym rejonie. Współzałożyciel firmy SMOKO Mike Cameron oszacował ślad węglowy swego przedsiębiorstwa na około 62,5 tony CO2 rocznie, aby wyrównać straty dla środowiska, jego firma zobowiązała się do redukcji 246 ton CO2 rocznie, czyli cztery razy więcej niż sami wyprodukowali. Postawa godna pochwały i naśladowania.

Artykuł na portalu ecigclick.co.uk