W USA przeprowadzono badania nad preferencjami smakowymi użytkowników e-papierosów, z których jasno wynika, że młodzi oraz starsi waperzy coraz częściej rezygnują z liquidów o smaku tytoniu na rzecz tych słodkich owocowych.

Badanie zatytułowane „the current study assessed changes in patterns of use in relation to flavours, self-reported adverse reactions, and evaluated users” zostały przeprowadzone w formie ankiet online na 383 dorosłych uczestnikach. Dane były zbierane między 2012 a 2014 r. oraz między 2017 r. a 2019 r. wśród uczestników w wieku ok. 44 lat. Migracje preferencji smakowych wystąpiły we wszystkich grupach demograficznych. Przeprowadzone badania pozwolą naukowcom zrozumieć wpływ smaków e-papierosów na zdrowie palaczy poprzez opracowanie odpowiednich strategii rzucania palenia tytoniu. Tego typu dane rzucają nowe światło na problem walki z nałogiem tytoniowym. Można też wywnioskować, że użytkownicy e-papierosów świadomie chcą zerwać z aromatem tytoniu ze względu na szeroki wybór innych smaków, dzięki czemu szanse na definitywne zerwanie z nałogiem tytoniowym znacznie wzrastają.
Przypomnijmy, że cały czas rządy poszczególnych krajów pracują nad ustawami mającymi regulować dostępność owocowych i deserowych smaków. USA jeszcze pół roku temu planowało zakaz smakowych liquidów i pozostawienie na rynku tylko tych o smaku tytoniu, okazuje się, że byłby to spory cios w stronę walczących z nałogiem tytoniowym waperów. Mamy nadzieję, że w całej tej dyskusji zwycięży zdrowy rozsądek i dobry deserowy smak owoców.

Artykuł na portalu vapingpost.com