Głównym problemem z jakim borykają się palacze chcący zerwać z nałogiem, jest kontrola nad ilością przyjmowanej nikotyny. Niektóre e-papierosy posiadają wbudowany chip, który monituje zachowania takie jak ilość zaciągnięć lub ilość użytego płynu, jednak co z ilością zażytej nikotyny? Rozwiązaniem problemu może okazać się nowe urządzenie PuffPacket.

4 maja na portalu EurekAlert pojawił się artykuł o nowym urządzeniu, które może zrewolucjonizować branżę Vape. Naukowcy z Cornell Univesity opracowali specjalny moduł, który dyskretnie monitoruje inhalacje i dostarcza cennych informacji o nawykach palacza.

Puffpacket ma być kompatybilny z każdym e-papierosem, posiadać własną wbudowaną baterie oraz łączyć się z telefonem za pośrednictwem bluetooth. Jego głównym zadaniem będzie zbieranie informacji o częstotliwości inhalacji, czasie oraz lokalizacji tak, aby ustalić wszelkie indywidualne okoliczności używania e-papierosów przez użytkownika. Naukowcy starają się, aby PuffPacket był możliwie tani i łatwy w użyciu. Nie wiemy jeszcze, kiedy urządzenie zostanie wprowadzone na rynek, ale z pewnością pomoże wielu palaczom precyzyjniej regulować ilość przyjmowanej nikotyny.
E-papierosy przez wielu naukowców uważane są za jedną z najbardziej skutecznych metod w walce z uzależnieniem od tytoniu, dlatego tak ważne jest, aby tego typu terapia nikotynozastępcza ciągle się rozwijała.

Artykuł na portalu eurekalert.org

Powrót Powrót

Dane kontaktowe

STOWARZYSZENIE VAPING
ASSOCIATION POLSKA (VAP)

Lokalizacja

ul. Przemysłowa 25, 32-083 Balice
REGON: 383609885, NIP: 5130260937,
KRS: 0000789438