Walka Wielkiej Brytanii z nałogiem tytoniowym wchodzi w nowy etap, tym razem bezpośrednie starcie nastąpi w szpitalach. Jakiś czas temu pisaliśmy o pionierskim pomyśle testowania skuteczności e-papierosów wśród uzależnionych od nikotyny mieszkańców domów opieki społecznej. Akcja przyniosła wymierny sukces, dlatego postanowiono pójść o krok dalej i wdrożyć podobne działania w szpitalach w Norfolk, Londynie, Leicester i Edynburgu.

Każdy pacjent silnie uzależniony od nikotyny otrzyma gotowy do użytku zestaw z e-papierosem oraz zapasem liquidu na tydzień, oraz kontakt do poradni leczenia uzależnień.
Pacjenci zostaną podzieleni na dwie grupy badanych. Jedni otrzymają pakiety z e-papierosami a drudzy tylko ulotkę informacyjną i kontakt do poradni leczenia uzależnień. Skuteczność akcji będzie badana po miesiącu, następnie po 3 i finalnie po 6 miesiącach od wdrożenia akcji.

Eksperci z NHS nie pozostawiają złudzeń i przekonują, że e-papierosy są mniej szkodliwe niż tradycyjne. Public Health England szacuje, że dzięki waporyzacji, palenie rzuca 50 tysięcy Anglików rocznie. Tradycyjnie mamy nadzieje, że przyjdzie taki dzień, kiedy badania brytyjskich naukowców wyznaczą nowy trend w walce z nałogowym paleniem i będziemy mogli mówić o e-papierosach jako zdrowszym sposobie walki z tytoniem.

Więcej na ten temat na stronie: https://zdrowie.radiozet.pl